Czym jest biuro serwisowane

Spis treści

Czym jest biuro serwisowane?

Gotowa i w pełni przystosowana przestrzeń do pracy, zlokalizowana w centrum miasta, bez konieczności podpisywania długoterminowych umów najmu cieszy się coraz większą popularnością. Biuro serwisowane to dobry wybór nie tylko dla małych, ale i większych firm. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na ten rodzaj biznesowej przestrzeni.

Biuro serwisowane - co to jest?

Biura serwisowane powstały w odpowiedzi na potrzeby sektora mikro, małych i średnich firm potrzebujących efektywnej powierzchni do pracy, na którą do tej pory mogły pozwolić sobie jedynie duże przedsiębiorstwa. Znacznie większa elastyczność, rozumiana przede wszystkim jako możliwość podpisywania krótkoterminowych umów najmu, to doskonała okazja do tego, by młoda i dopiero rozwijająca się firma mogła korzystać z gotowej przestrzeni biznesowej w atrakcyjnej lokalizacji, nie wiążąc się przy tym długim i ryzykownym zobowiązaniem.

Biuro serwisowane to w pełni przystosowana i osadzona w biznesowym klimacie przestrzeń, z której firma może od razu korzystać. Opłaty za media i zarządzanie są regulowane przez wynajmującego biuro operatora, co stanowi jeszcze większe udogodnienie. Możliwość wynajęcia biura z pakietem usług, nazywanego często “biurem pod klucz”, to doskonały sposób na optymalizację kosztów. Operatorzy biur serwisowanych wynajmują zwykle od budynku większą powierzchnię, a następnie dzielą ją na mniejsze przestrzenie biurowe i podnajmują firmom. Dzięki temu mogą zapewniać atrakcyjniejsze i bardziej elastyczne warunki umów.

Do najczęstszych usług i udogodnień biur serwisowanych należą:

 • obsługa recepcyjna,
 • dostęp do wyposażonej kuchni,
 • dostęp do internetu,
 • możliwość korzystania z sal konferencyjnych,
 • rejestracja firmy pod adresem biura,
 • ochrona budynku,
 • sprzęt biurowy,
 • możliwość wyposażenia i zaadaptowania powierzchni biurowej wedle indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.

Jakie są zalety biura serwisowanego?

Optymalizacja kosztów

Współdzielenie powierzchni biurowej to szansa na optymalizację kosztów związanych z utrzymaniem pomieszczeń, zwłaszcza wspólnych (np. toalet czy kuchni). Dodatkową zaletą jest również to, że najemca otrzymuje tylko jedną fakturę za korzystanie z przestrzeni - kwota na fakturze uwzględnia już wszystkie rachunki za media, zarządzanie czy usługi techniczne. Biura serwisowane są często w pełni przygotowane do pracy, dlatego nie ma potrzeby inwestowania w wyposażenie. Operatorzy biur serwisowanych są w stanie dopasować przestrzeń do indywidualnych wymagań firmy, mając na uwadze jej kulturę pracy czy spójność wizerunkową.

Atrakcyjna lokalizacja

Biura serwisowane zlokalizowane są najczęściej w centrach miast lub popularnych dzielnicach, w prestiżowych i nowoczesnych budynkach. Możliwość rejestracji firmy i prowadzenia biznesu w atrakcyjnej lokalizacji ma wiele zalet, a jedną z nich jest z pewnością budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Elastyczność

Możliwość podpisania krótkoterminowej umowy najmu to olbrzymia zaleta zwłaszcza dla małych firm. W przypadku dynamicznego rozwoju lub ewentualnego zmniejszenia obrotów przedsiębiorstwa można w krótkim czasie zmienić biuro na bardziej dogodną i odpowiadającą jego aktualnym potrzebom przestrzeń.

Biuro serwisowane w Katodesk

Usługa serwisowanych biur Katodesk to spójny system, który prowadzi najemcę od wyboru biura i jego adaptacji, po konsolidację kosztów. Dzięki wynegocjowanym warunkom z naszymi partnerami możemy w szybki i łatwy sposób przedstawić oferty klientom. Zapewniamy fachowe usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych.

Podstawowe usługi i udogodnienia, które wchodzą w skład naszego biura serwisowanego:

 • konsolidacja kosztów,
 • zarządzanie biurem,
 • adaptacja biura,
 • reprezentacja interesów najemców.

To, co nas wyróżnia:

Stawiając komfort klienta na pierwszym miejscu, zajmujemy się wszelkimi sprawami związanymi z wynajmem powierzchni - od opłacenia czynszu i mediów, przez rozliczenie całości transakcji z klientem oraz jego bieżącą obsługę. Najemca otrzyma tylko jedną fakturę do opłacenia za czynsz, media i obsługę biura.

© Copyright 2020 Katodesk - All Rights Reserved